SKŁAD OPAŁU

PROGRAM DO SPRZEDAŻY WYROBÓW WĘGLOWYCH 2022

Program dedykowany punktom sprzedaży wyrobów węglowych. Ponad 3000 klientów. Regularne aktualizacje.

Funkcje programu

ŚWIADECTWA JAKOŚCI

Świadectwa jakości paliw stałych do każdej faktury i paragonu. Tworzenie szablonów świadectw z szybkim wyborem w momencie sprzedaży. Powiązanie świadectw z cennikiem i masą zakupu.
Świadectwo jakości

FAKTURY

Faktury ze zwolnieniem z akcyzy oraz z doliczeniem akcyzy. Faktury na wyroby węglowe z mechanizmem odwrotnego obciążenia oraz na każdy dowolny asortyment. Faktury zakupu, pro-forma, RR, marża, zaliczkowe. Kontrola terminów płatności.
Faktura z oświadczeniem

PARAGONY FISKALNE

Obsługa drukarek fiskalnych. Szybkie wystawianie paragonów fiskalnych na wyroby węglowe, transport i inny dowolny asortyment.

DEKLARACJE PODATKOWE

Automatyczne sporządzanie deklaracji AKC-WW do wysłania do systemu PUESC. Wszystko wypełnione i gotowe do wysyłki elektronicznej w formie pliku XML oraz wydruku. Jednolite Pliki Kontrolne.

OŚWIADCZENIA

Oświadczenia o sposobie wykorzystania wyrobów węglowych. Faktury ze zwolnieniem z akcyzy i z oświadczeniami. Faktury z oświadczeniem drukowane automatycznie do paragonów fiskalnych.
Oświadczenie

MAGAZYN

Magazyn wyrobów węglowych oraz innych towarów oferowanych w Twojej firmie. Obliczanie wartości towarów, automatyczne sporządzanie remanentu. Rozsortowywanie węgla.

OŚWIADCZENIA

Wystawianie Oświadczeń o kraju pochodzenia węgla do każdej faktury i paragonu. Tworzenie szablonów oświadczeń z szybkim wyborem w momencie sprzedaży. Powiązanie oświadczeń z cennikiem.
Oświadczenie

RAPORTY

Raporty sprzedaży, magazynowe i kasowe. Ewidencja wyrobów węglowych. Kompletne zestawienia do Urzędu Celno-Skarbowego.

DOKUMENTY MAGAZYNOWE

Wystawianie dokumentów PZ / WZ, dowodów wewnętrznych, przesunięć wewnątrzmagazynowych i innych.

BAZA KLIENTÓW

Baza klientów z przejrzystym podziałem na osoby fizyczne i firmy. Pobieranie danych firm z bazy GUS. Zgodność z RODO – drukowanie formularza zgód na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych.

KASA

Prowadzenie stanu kasy, raporty kasowe za dowolny okres oraz dla wybranego klienta, dokumenty kasowe KP / KW.

Jakość i bezpieczeństwo

Regularne aktualizacje
Pomoc techniczna przez e-mail i telefon
Automatyczna kopia bezpieczeństwa
Magazyn i fakturowanie w cenie
Ponad 3000 Użytkowników w Polsce
Szybkie wdrażanie nowych przepisów
O programie

Szybkie i intuicyjne zarządzanie biznesem

W programie wystawisz wszystkie dokumenty sprzedaży wyrobów węglowych: faktury dla podmiotów zwolnionych z akcyzy lub oświadczenie o sposobie wykorzystania wyrobów węglowych (przeznaczeniu wyrobów węglowych), zestawienia do Urzędu Celno-Skarbowego, oświadczenia o kraju pochodzenia węgla, faktury z doliczeniem podatku akcyzowego oraz mechanizmem odwrotnego obciążenia / split payment, paragony fiskalne, deklaracje AKC-WW oraz wiele innych, w tym Jednolite Pliki Kontrolne oraz świadectwa jakości paliw stałych. Program prowadzi magazyn wyrobów węglowych oraz innego, dowolnego asortymentu jaki oferujesz w swojej firmie, wykonuje remanent, sporządza raporty sprzedaży, obrotu magazynowego i gotówkowego. Cała ewidencja wyrobów węglowych w jednym programie.

O programie

Dostosowany do nowoczesnych standardów i wymogów

 • Oprócz wyrobów węglowych program umożliwia wystawianie faktur zakupu i sprzedaży oraz prowadzenie magazynu dla dowolnego rodzaju towarów i usług.
 • Program tworzy Jednolite Pliki Kontrolne JPK_V7 oraz JPK_FA.
 • Program jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28.12.2015 r. w sprawie ewidencji i innych dokumentacji dotyczących wyrobów akcyzowych i znaków akcyzy i służy do prowadzenia dokumentacji w formie elektronicznej.
 • Program jest dostosowany do wymogów unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) – oferuje zautomatyzowany wydruk kompletnego formularza zgód na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych.
 • Program automatycznie drukuje Świadectwa jakości paliw stałych oraz Oświadczenia o kraju pochodzenia węgla wraz z dokumentem sprzedaży.
 • Program drukuje Oświadczenia o sposobie wykorzystania wyrobów węglowych zarówno na fakturach, jak i w formie osobnego dokumentu.
Opinie

Co mówią o oprogramowaniu nasi klienci?

 • Polecam program Skład Opału! Korzystamy z modułu węglowego, złomowego i jesteśmy bardzo zadowoleni! Twórcy tego programu są bardzo pomocni i w razie jakichkolwiek problemów, pytań, niejasności oferują fachową pomoc! POLECAM.
  Wiesław Oczkoś
  Handel – Transport
  Wszystko działa bez zarzutu, program spełnia nasze oczekiwania. Ewidencja sprzedaży wyrobów węglowych prowadzona jest poprawnie. Obsługa programu bardzo prosta.
  Piotr Przyczyna
  CARBO – ZŁOM Przemków
 • Pracuję na tym programie zaledwie pięć miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony. Serdecznie polecam ten program dla składów węglowych. Zgodny z przepisami, jak wychodzą nowe ustawy to można go aktualizować, a jak się coś nie wie to jest bardzo miły, grzeczny Pan pod telefonem i wszystko super wytłumaczy. Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas i miły kontakt. POLECAM!
  Edmund Janicki
  Skład Opału Siedlec Duży
  Od 2 m-cy prowadzimy z mężem skład opału, muszę przyznać, że program bardzo ułatwia pracę, pracuje się o wiele sprawniej i przyjemniej. Klient nie czeka na wymagane dokumenty, bo od razu są drukowane np. dokumenty dostawy, faktury z akcyzą bądź bez, zestawienia o UC itd. Polecam wszystkim, którzy nie chcą tonąć w papierach
  Wioletta Pałka
  AGROOPAŁ Komarów – Osada
 • Dopiero rozpoczynam pracę z tym programem, ale już jestem zachwycona łatwością wykonywania wszelkich działań związanych z prowadzeniem składu opału. Główną zaletą programu jest jego prostota, a zarazem wszechstronność. Gratulacje i ukłony dla twórcy programu, który na bieżąco dba o to, by nam pracowało się łatwiej i przyjemniej
  Aneta Grądzka
  MAXITERM Bagno
  Pracujemy na tym programie od blisko dwóch lat. Poza prowadzeniem samego skupu doskonale sprawdza się przy przepływie dokumentów w gospodarce odpadami w ogóle. Jest czytelny, prosty w obsłudze i logiczny. Tutaj szczególne ukłony dla twórcy programu, który z uwagą słucha propozycji i aktualizuje program wprowadzając nowe funkcje. Szczerze polecam.
  Anna Rączka
  Eko Projekt Myślenice

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?