PROGRAM DO SKUPU SUROWCÓW WTÓRNYCH 2021

PROGRAM DO SKUPU SUROWCÓW WTÓRNYCH 2021

Program dedykowany punktom skupu surowców wtórnych. 10 lat na Polskim rynku, ponad 2000 klientów, oficjalna rekomendacja Uniwersytetu Szczecińskiego.

DEMO

PROGRAM PUNKT SKUPU

Dobre oprogramowanie dedykowane dla Twojej branży to podstawa. Nie chodzi przecież o poświęcanie czasu papierom… Program wyręczy Cię w prowadzeniu ewidencji odpadów w skupie surowców wtórnych, sam sporządzi wymagane raporty, deklaracje i sprawozdania – to kompletne, dostosowane do polskich realiów i łatwe w obsłudze narzędzie do prowadzenia ewidencji skupu i sprzedaży surowców wtórnych.


Program do skupu złomu surowców wtórnych

O PROGRAMIE

ProgramW programie Punkt Skupu szybko wystawisz wszystkie dokumenty skupu i sprzedaży surowców wtórnych: formularze przyjęcia odpadów, karty przekazania odpadów (z wysyłką do BDO), karty ewidencji odpadów, faktury na dowolne towary oraz na złom z mechanizmem odwrotnego obciążenia / split payment, deklaracje PCC-3, VAT-27, VAT-7, roczne zestawienie danych do Marszałka oraz wiele innych, w tym Jednolity Plik Kontrolny JPK_VAT (ewidencja zakupu i sprzedaży VAT). Program prowadzi magazyn surowców wtórnych oraz innego, dowolnego asortymentu jaki oferujesz w swojej firmie, wykonuje remanent, sporządza raporty skupu, sprzedaży, obrotu magazynowego i gotówkowego, drukuje paragony fiskalne. Ponadto program może pracować w sieci – wiele stanowisk możesz połączyć pod jeden wspólny magazyn. Cała ewidencja złomu w jednym programie.

 • Oprócz surowców wtórnych program umożliwia także wystawianie faktur oraz prowadzenie magazynu dla innego dowolnego rodzaju towarów i usług. Program generuje także Jednolite Pliki Kontrolne JPK_V7 oraz JPK_FA.
 • Program jest dostosowany do wymogów unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) – oferuje zautomatyzowany wydruk kompletnego formularza zgód na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych.

Napisz do nas lub zadzwoń, jeżeli masz jakiekolwiek pytania.

FUNKCJE PROGRAMU


Formularz przyjęcia odpadów

FORMULARZE

Zawsze aktualny wzór formularza przyjęcia odpadów z możliwością rozszerzenia o dodatkowe kolumny: cena jednostkowa, zanieczyszczenie, masa za kg i inne. Dowody wewnętrzne.

Karta przekazania odpadu

KARTY PRZEKAZANIA ODPADU
KARTY EWIDENCJI ODPADU

Szybkie wystawienie KPO przy skupie i sprzedaży surowców, również automatycznie do faktur i dokumentów magazynowych. Automatyczne sporządzanie Karty ewidencji odpadu. Automatyczne wysyłanie KPO do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO).

Faktury na złom

FAKTURY

Faktury na złom z mechanizmem odwrotnego obciążenia / split payment oraz na każdy inny asortyment jaki oferuje Twoja firma. Faktury zakupu, pro-forma, RR, kontrola terminów płatności i wiele innych, w tym Jednolite Pliki Kontrolne.

Zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilości odpadów

SPRAWOZDANIE ROCZNE

Automatyczne drukowanie rocznego zbiorczego sprawozdania o odpadach do Urzędu Marszałkowskiego – podajesz rok i sprawozdanie gotowe do wydruku.

Magazyn

RAPORTY
DEKLARACJE PODATKOWE

Raporty skupu, sprzedaży, magazynowe i kasowe. Automatyczne drukowanie deklaracji PCC-3 przy skupie surowców, VAT-27 dla transakcji z odwrotnym obciążeniem oraz VAT-7. Ewidencja skupu i sprzedaży VAT. Plik XML z danymi do deklaracji PCC-3. Jednolite Pliki Kontrolne.

Raporty kasowe

KASA

Prowadzenie stanu kasy, raporty kasowe za dowolny okres oraz dla wybranego klienta, dokumenty kasowe KP / KW.

Magazyn surowców wtórnych

MAGAZYN

Prowadzenie magazynu surowców wtórnych oraz innych towarów oferowanych w Twojej firmie. Obliczanie wartości towarów, automatyczne sporządzanie remanentu.

Dokumenty magazynowe

DOKUMENTY MAGAZYNOWE

Wystawianie dokumentów PZ / WZ, dowodów wewnętrznych DW, rozchodu wewnętrznego RW oraz przesunięć wewnątrzmagazynowych PW.

Katalog odpadów

KATALOG ODPADÓW

Posortowany katalog odpadów z podziałem na dowolną liczbę pod-surowców w ramach jednego kodu głównego. Automatyczne obliczanie cen skupu i sprzedaży. Wyszukiwarka po nazwie odpadu.

Cennik

CENNIK

Cennik na dowolny asortyment, sprzedaż paragonowa, w tym surowców wtórnych. Wyszukiwarka towarów i usług. Drukowanie paragonów fiskalnych.

Baza klientów

BAZA KLIENTÓW

Baza kontrahentów z przejrzystym podziałem na osoby fizyczne i firmy, wyszukiwarka klientów, sprawdzanie poprawności danych: PESEL / NIP / REGON. Pobieranie danych firm z bazy GUS. Zgodność z RODO – drukowanie formularza zgód na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych.

Odzysk surowców

ODZYSK SUROWCÓW

Rozsortowywanie surowców wtórnych i pozostałych towarów w magazynie. Przesunięcia wewnątrzmagazynowe z uwzględnieniem strat w procesie odzysku.

WSPARCIE TECHNICZNE


 • Regularne aktualizacje programu.
 • Pomoc techniczna poprzez e-mail i telefon.
 • Szybkie wdrażanie nowych przepisów.
 • Wszystkie funkcje w cenie, w tym magazyn i fakturowanie.
 • Licencja kwartalna, roczna lub wieczysta.
 • Automatyczna archiwizacja bazy danych.
 • 30 dniowa darmowa wersja testowa.
 • Realizacja zamówienia w 15 minut.
 • Ponad 2000 Użytkowników w Polsce.
 • 10 lat na Polskim rynku.
 • Pobranie i instalacja w 3 minuty.

OPINIE

W gronie naszych Klientów znajdują się zarówno małe jedno lub kilku osobowe firmy, jak i duże wielooddziałowe przedsiębiorstwa. Poniżej prezentujemy przesłane do nas lub zamieszczone na forach internetowych opinie osób, które wdrożyły w swoich punktach nasze oprogramowanie.

Program świetny, polecam. Praca z tym programie to sama przyjemność. Łatwy w obsłudze i przejrzysty graficznie. Szkoda że nie miałam go od początku swojej działalności. Teraz wiem jaki jest pomocny. Jeszcze raz polecam, pozdrawiam producenta i wszystkich użytkowników tego programu.

Małgorzata Gajewska, Eco-Gomet Okuniew

Program Punkt Skupu jest czytelny i łatwy w obsłudze. Dzięki temu programowi mam mniej pracy związanej z ręcznym wypełnianiem dokumentów. Kontakt z autorem tego programu jest profesjonalny, o czym mogłam przekonać się nie tak dawno. Poświęcił mi Pan wówczas chyba z dwie godziny, aby wprowadzić poprawki. Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas i miły kontakt.

Krystyna Prętka, SSW Mochy

Pracuję na tym programie zaledwie pół roku, a już nie wiem jakbym mógł prowadzić skup bez tego programu. Jestem bardzo zadowolony z niego i polecam wszystkim.

Krzysztof Kołodziejczak, KOŁOMET

Serdecznie polecam program. Jest bardzo przyjazny w obsłudze, tani, graficznie również przyjazny, aż miło się w nim pracuje. Jest wszystko co potrzebne przy działalności związanej ze skupem złomu – jeżeli czegoś ewentualnie brakuje, producent bardzo chętnie pomaga i szybko wprowadza korzystne zmiany. Jestem bardzo mile zaskoczona współpracą, dobrym kontaktem i błyskawiczną reakcją firmy na jakiekolwiek pytania czy prośby.

Angelika Wronkowicz, STAL-MET Dąbrowa Górnicza

Pracujemy na tym programie od blisko dwóch lat. Poza prowadzeniem samego skupu doskonale sprawdza się przy przepływie dokumentów w gospodarce odpadami w ogóle. Jest czytelny, prosty w obsłudze i logiczny. Tutaj szczególne ukłony dla twórcy programu, który z uwagą słucha propozycji i aktualizuje program wprowadzając nowe funkcje. Szczerze polecam.

Anna Rączka, Eko Projekt Myślenice

(…) i jeszcze chciałam dodać, że Państwa program do skupu złomu jest genialny. Intuicyjny, przemyślany. Przyjemność pracować na tym programie, a miałam do czynienia z wieloma. I ten jest na 6!

Renata Michalska, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Barlinek

Polecam program Punkt Skupu! Korzystamy z modułu węglowego, złomowego i jesteśmy bardzo zadowoleni! Twórcy tego programu są bardzo pomocni i w razie jakichkolwiek problemów, pytań, niejasności oferują fachową pomoc! POLECAM.

Wiesław Oczkoś, Handel – Transport