PROGRAM DO SKUPU SUROWCÓW WTÓRNYCH 2020

PROGRAM DO SKUPU SUROWCÓW WTÓRNYCH 2020

Program dedykowany punktom skupu surowców wtórnych. 9 lat na Polskim rynku, ponad 1200 klientów, oficjalna rekomendacja Uniwersytetu Szczecińskiego.

DEMO

PROGRAM PUNKT SKUPU

Dobre oprogramowanie dedykowane dla Twojej branży to podstawa. Nie chodzi przecież o poświęcanie czasu papierom… Program wyręczy Cię w prowadzeniu ewidencji odpadów w skupie surowców wtórnych, sam sporządzi wymagane raporty, deklaracje i sprawozdania – to kompletne, dostosowane do polskich realiów i łatwe w obsłudze narzędzie do prowadzenia ewidencji skupu i sprzedaży surowców wtórnych.


Program do skupu złomu surowców wtórnych

O PROGRAMIE

ProgramW programie Punkt Skupu szybko wystawisz wszystkie dokumenty skupu i sprzedaży surowców wtórnych: formularze przyjęcia odpadów, karty przekazania odpadów (z wysyłką do BDO), karty ewidencji odpadów, faktury na dowolne towary oraz na złom z mechanizmem odwrotnego obciążenia / split payment, deklaracje PCC-3, VAT-27, VAT-7, roczne zestawienie danych do Marszałka oraz wiele innych, w tym Jednolity Plik Kontrolny JPK_VAT (ewidencja zakupu i sprzedaży VAT). Program prowadzi magazyn surowców wtórnych oraz innego, dowolnego asortymentu jaki oferujesz w swojej firmie, wykonuje remanent, sporządza raporty skupu, sprzedaży, obrotu magazynowego i gotówkowego, drukuje paragony fiskalne. Ponadto program może pracować w sieci – wiele stanowisk możesz połączyć pod jeden wspólny magazyn. Cała ewidencja złomu w jednym programie.

 • Oprócz surowców wtórnych program umożliwia także wystawianie faktur oraz prowadzenie magazynu dla innego dowolnego rodzaju towarów i usług. Program generuje także Jednolite Pliki Kontrolne JPK_VAT oraz JPK_FA.
 • Program jest dostosowany do wymogów unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) – oferuje zautomatyzowany wydruk kompletnego formularza zgód na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych.

Napisz do nas lub zadzwoń, jeżeli masz jakiekolwiek pytania.

FUNKCJE PROGRAMU


Formularz przyjęcia odpadów

FORMULARZE

Zawsze aktualny wzór formularza przyjęcia odpadów z możliwością rozszerzenia o dodatkowe kolumny: cena jednostkowa, zanieczyszczenie, masa za kg i inne. Dowody wewnętrzne.

Karta przekazania odpadu

KARTY PRZEKAZANIA ODPADU
KARTY EWIDENCJI ODPADU

Szybkie wystawienie KPO przy skupie i sprzedaży surowców, również automatycznie do faktur i dokumentów magazynowych. Automatyczne sporządzanie Karty ewidencji odpadu. Automatyczne wysyłanie KPO do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO).

Faktury na złom

FAKTURY

Faktury na złom z mechanizmem odwrotnego obciążenia / split payment oraz na każdy inny asortyment jaki oferuje Twoja firma. Faktury zakupu, pro-forma, RR, kontrola terminów płatności i wiele innych, w tym Jednolite Pliki Kontrolne.

Zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilości odpadów

SPRAWOZDANIE ROCZNE

Automatyczne drukowanie rocznego zbiorczego sprawozdania o odpadach do Urzędu Marszałkowskiego – podajesz rok i sprawozdanie gotowe do wydruku.

Magazyn

RAPORTY
DEKLARACJE PODATKOWE

Raporty skupu, sprzedaży, magazynowe i kasowe. Automatyczne drukowanie deklaracji PCC-3 przy skupie surowców, VAT-27 dla transakcji z odwrotnym obciążeniem oraz VAT-7. Ewidencja skupu i sprzedaży VAT. Plik XML z danymi do deklaracji PCC-3. Jednolite Pliki Kontrolne.

Raporty kasowe

KASA

Prowadzenie stanu kasy, raporty kasowe za dowolny okres oraz dla wybranego klienta, dokumenty kasowe KP / KW.

Magazyn surowców wtórnych

MAGAZYN

Prowadzenie magazynu surowców wtórnych oraz innych towarów oferowanych w Twojej firmie. Obliczanie wartości towarów, automatyczne sporządzanie remanentu.

Dokumenty magazynowe

DOKUMENTY MAGAZYNOWE

Wystawianie dokumentów PZ / WZ, dowodów wewnętrznych DW, rozchodu wewnętrznego RW oraz przesunięć wewnątrzmagazynowych PW.

Katalog odpadów

KATALOG ODPADÓW

Posortowany katalog odpadów z podziałem na dowolną liczbę pod-surowców w ramach jednego kodu głównego. Automatyczne obliczanie cen skupu i sprzedaży. Wyszukiwarka po nazwie odpadu.

Cennik

CENNIK

Cennik na dowolny asortyment, sprzedaż paragonowa, w tym surowców wtórnych. Wyszukiwarka towarów i usług. Drukowanie paragonów fiskalnych.

Baza klientów

BAZA KLIENTÓW

Baza kontrahentów z przejrzystym podziałem na osoby fizyczne i firmy, wyszukiwarka klientów, sprawdzanie poprawności danych: PESEL / NIP / REGON. Pobieranie danych firm z bazy GUS. Zgodność z RODO – drukowanie formularza zgód na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych.

Odzysk surowców

ODZYSK SUROWCÓW

Rozsortowywanie surowców wtórnych i pozostałych towarów w magazynie. Przesunięcia wewnątrzmagazynowe z uwzględnieniem strat w procesie odzysku.

WSPARCIE TECHNICZNE


 • Regularne aktualizacje programu.
 • Pomoc techniczna poprzez e-mail i telefon.
 • Szybkie wdrażanie nowych przepisów.
 • Wszystkie funkcje w cenie, w tym magazyn i fakturowanie.
 • Licencja kwartalna, roczna lub wieczysta.
 • Automatyczna archiwizacja bazy danych.
 • 45 dniowa darmowa wersja testowa.
 • Realizacja zamówienia w 15 minut.
 • Ponad 1200 Użytkowników w Polsce.
 • 9 lat na Polskim rynku.
 • Pobranie i instalacja w 3 minuty.

OPINIE

W gronie naszych Klientów znajdują się zarówno małe jedno lub kilku osobowe firmy, jak i duże wielooddziałowe przedsiębiorstwa. Poniżej prezentujemy przesłane do nas lub zamieszczone na forach internetowych opinie osób, które wdrożyły w swoich punktach nasze oprogramowanie.

Program świetny, polecam. Praca z tym programie to sama przyjemność. Łatwy w obsłudze i przejrzysty graficznie. Szkoda że nie miałam go od początku swojej działalności. Teraz wiem jaki jest pomocny. Jeszcze raz polecam, pozdrawiam producenta i wszystkich użytkowników tego programu.

Małgorzata Gajewska, Eco-Gomet Okuniew

Program Punkt Skupu jest czytelny i łatwy w obsłudze. Dzięki temu programowi mam mniej pracy związanej z ręcznym wypełnianiem dokumentów. Kontakt z autorem tego programu jest profesjonalny, o czym mogłam przekonać się nie tak dawno. Poświęcił mi Pan wówczas chyba z dwie godziny, aby wprowadzić poprawki. Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas i miły kontakt.

Krystyna Prętka, SSW Mochy

Pracuję na tym programie zaledwie pół roku, a już nie wiem jakbym mógł prowadzić skup bez tego programu. Jestem bardzo zadowolony z niego i polecam wszystkim.

Krzysztof Kołodziejczak, KOŁOMET

Serdecznie polecam program. Jest bardzo przyjazny w obsłudze, tani, graficznie również przyjazny, aż miło się w nim pracuje. Jest wszystko co potrzebne przy działalności związanej ze skupem złomu – jeżeli czegoś ewentualnie brakuje, producent bardzo chętnie pomaga i szybko wprowadza korzystne zmiany. Jestem bardzo mile zaskoczona współpracą, dobrym kontaktem i błyskawiczną reakcją firmy na jakiekolwiek pytania czy prośby.

Angelika Wronkowicz, STAL-MET Dąbrowa Górnicza

Pracujemy na tym programie od blisko dwóch lat. Poza prowadzeniem samego skupu doskonale sprawdza się przy przepływie dokumentów w gospodarce odpadami w ogóle. Jest czytelny, prosty w obsłudze i logiczny. Tutaj szczególne ukłony dla twórcy programu, który z uwagą słucha propozycji i aktualizuje program wprowadzając nowe funkcje. Szczerze polecam.

Anna Rączka, Eko Projekt Myślenice

(…) i jeszcze chciałam dodać, że Państwa program do skupu złomu jest genialny. Intuicyjny, przemyślany. Przyjemność pracować na tym programie, a miałam do czynienia z wieloma. I ten jest na 6!

Renata Michalska, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Barlinek

Polecam program Punkt Skupu! Korzystamy z modułu węglowego, złomowego i jesteśmy bardzo zadowoleni! Twórcy tego programu są bardzo pomocni i w razie jakichkolwiek problemów, pytań, niejasności oferują fachową pomoc! POLECAM.

Wiesław Oczkoś, Handel – Transport